Akademia Meteorologii

16 listopada 2019, godz. 12:00 - 17:00

Jaka będzie pogoda? Jak to przewidzieć? Dlaczego pada deszcz? Skąd się bierze tęcza? Zapraszamy na warsztaty dzieci w wieku 5-12 lat.

W sobotę 16 listopada w godz. 12:00-17:00 w Galerii Morena odbędą się warsztaty, podczas których dzieci za pomocą eksperymentów będą wyjaśniać zjawiska meteorologiczne oraz procesy fizyczne zachodzące w atmosferze. Będzie ciekawie i kolorowo!

W programie między innymi:

  • pomiary meteorologiczne
  • tęcza w probówkach
  • wielobarwne Koło Newtona
  • ulewa z piankowej chmury
  • burza z kijami deszczowymi i ThunderMakerem

Na dzieci czeka też ZADANIE SPECJALNE! Wcielą się w prezenterów telewizyjnych i będą mogły zapowiedzieć pogodę w TV Galerii Morena. Zadaniu będą towarzyszyć zabawy z tablica magnetyczną, na której będzie można przesuwać słońce i chmury.

W czasie warsztatów została zaplanowana przerwa na drugie śniadanie z poczęstunkiem serwowanym przez restauracje Galerii Morena.

Podczas każdej edycji Akademii Moreny uczestnicy zbierają punkty za obecność oraz wykonywanie zadań w swoich dzienniczkach. Osoba, które uzbiera najwięcej punktów w całym cyklu, wygra wycieczkę do parku rozrywki Tropical Islands pod Berlinem!

Początek wydarzenia o godzinie 12:00 w naszej strefie interaktywnej (poziom 0).

Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY. Nie obowiązują zapisy.

Partnerami wydarzenia są: Kuchnia Marche, Piekarnia-Cukiernia Szydłowski, Flying Tiger i Centrum Interaktywnej Edukacji i Zabawy EduFan.

5-12 lat
Bezpłatne
Udostępnij:
Zapisz w kalendarzu: