Letnia kawiarenka naprawcza w Galerii Morena

soboty w lipcu i sierpniu

6 lipca, w Galerii Morena, startuje wakacyjny projekt kawiarenki naprawczej – w kolejne soboty lipca i sierpnia będzie można przyjść i skorzystać z usług i warsztatów opartych o ideę budowania lokalnej społeczności, gospodarkę obiegu zamkniętego i zasady zero waste.

W pierwszą sobotę lipca w Galerii Morena rusza unikalny projekt – kawiarenka naprawcza. Co tydzień, odwiedzając centrum będzie można skorzystać z bezpłatnych usług i porad związanych z ideą nie marnowania, budowaniem postaw ekologicznych, a także – zacieśnianiem więzi wśród lokalnej społeczności.

Kawiarenka będzie działać regularnie, co tydzień, w każdą sobotę lipca i sierpnia, aż do 24 sierpnia, w godz. 11.00 – 16.00.

W programie spotkań dostępne będą stałe moduły takie jak:

  • Eko – porady czyli możliwość zapytania eksperta o to, jak wdrożyć zasady zero-waste w praktyce – od czego zacząć, co można zmienić w domu, w łazience, w swoim podejściu do mody.
  • Klinika roślin czyli stanowisko specjalisty, który doradzić jak dbać o domowe rośliny, ale będzie to też zachęta do dzielenia się swoimi rozsadami, chwalenia się swoimi osiągnieciami na tym polu, czy adoptowania kolejnych okazów.
  • Warsztaty dekorowania eko – toreb – samodzielne stanowisko, na którym będzie można wziąć ekologiczną torbę bawełnianą Galerii i bazując na dostępnych markerach i szablonach – spersonalizować ją.
  • Strefa dla dzieci – czyli kącik, w którym najmłodsi znajdą kolorowanki i książki poświęcone tematyce spotkań.

Niezależnie od stałego programu, w kawiarence pojawią się też inne inicjatywy – niektóre kilkukrotnie, inne – jednorazowo. Wśród nich m.in.:

  • Bezpłatny serwis rowerowy,
  • Naprawa ubrań,
  • SWAP ubraniowy – czyli przynieś to, czego już nie nosisz i wyjdź z wyszukanymi perełkami do swojej szafy,
  • Warsztaty rękodzieła z Klubem Sąsiedzkim Morena 102 – tworzenie z koralików Pyssa, wiszące papierowe ozdoby, breloki z makramy czy kreatywne dekorowanie eko toreb – zapisy na warsztaty odbywają się przez stronę: https://galeriamorena.pl/warsztaty/dom-sasiedzki-morena/
  • Warsztaty „Sztuka w duchu upcykling” – malowanie intuicyjne i tworzenie pocztówek z wakacji metodą scrapbookingu.
  • Znane już z Eko Dnia warsztaty „Leśne Stwory” z Leśnym Ogrodem Botanicznym Marszewo.

Spotkania w kawiarence naprawczej są bezpłatne, na niektóre z nich – wybrane warsztaty – obowiązują zapisy online na stronie galeriamorena.pl – tam też dostępny będzie szczegółowy program aktywności przewidzianych na każdą sobotę.

Kawiarenka naprawcza będzie zlokalizowana w strefie interaktywnej Galerii, obok salonów SMYK i Empik, ale niektóre wydarzenia będą zlokalizowane na parkingu zewnętrznym (serwis rowerowy) lub w lokalu społecznym na parterze centrum (SWAP).

Honorowy patronat nad inicjatywą objęła Rada Dzielnicy Piecki Migowo, a patronat medialny – portal Trójmiasto.pl

Partnerami programu są: Ziemiosfera, Stowarzyszenie Morena, Klub Sąsiedzki Morena 102, Nadleśnictwo Gdańsk Leśny Ogród Botaniczny „Marszewo”, Lokatorsko-Własnościowa Spółdzielnia Mieszkaniowa „MORENA”. Warsztaty Klubu Sąsiedzkiego Morena są projektem sfinansowanym ze środków Miasta Gdańsk.

>>> Pobierz program kawiarenki naprawczej w Galerii Morena w pliku .pdf <<<

strona www: web360.pl