Aktywna Kobieta w każdym wieku w Galerii Morena

piątek, 08.03.2024

W piątek, 8 marca, na Panie czekać będą stanowisko informacyjne Centrum Praw Kobiet oraz punkt profilaktyki zdrowia Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych. Ponadto Galeria przygotowała ciekawą ofertę wystawców i spotkań oraz konsultacje dotyczące pielęgnacji skóry salonu Douglas.

Do lamusa odeszły czerwone goździki i rajstopy. Dziś Dzień Kobiet to okazja, żeby samej sobie sprawić prezent, zadbać o rozwój, zdrowie, czy… swoje prawa.

W programie Dnia Kobiet w Galerii Morena zaplanowano:

  • 10.00 – 18.00: Bezpłatne komputerowe badanie skóry określające poziom nawilżenia, elastyczność, stan naczynek krwionośnych, wraz z rekomendacjami dotyczącymi doboru odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji. Konsultacje będą odbywać się w strefie wydarzenia na stanowisku salonu Douglas, we współpracy z marką Caudalie.
  • 12.00 – 18.00: Punkt informacyjny Centrum Praw Kobiet, gdzie będzie można się dowiedzieć jak działa organizacja i komu pomaga. To okazja do pierwszego kontaktu, jeśli chcemy wiedzieć jak działać, gdy jesteśmy świadkiem naruszania czyjejś nietykalności cielesnej w miejscu publicznym, albo żeby dowiedzieć się jak uzyskać wsparcie interwencyjne. Centrum zapewni też indywidualne konsultacje wstępne w lokalu naprzeciwko Poczty.
  • 12.00 – 18.00: Stanowisko profilaktyki zdrowia Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku, gdzie na fantomach będzie można nauczyć się jak przeprowadzać samobadanie piersi. Również tam przeprowadzany będzie pomiar cukru we krwi i ciśnienia, aby potem uzyskać informacje na temat profilaktyki chorób cywilizacyjnych – cukrzycy, nadciśnienia i otyłości. Punkt zapewni również edukację w zakresie udzielania pierwszej pomocy, a całość działań prowadzić będą pielęgniarki edukacyjne i położna – konsultant laktacyjny. 
  • 12.00 – 18.00: Wśród wystawców, których usługi będzie można bliżej poznać znajdą się m. in. stanowiska: Studio Chinchilla Joga, Stacja Kobiet i Mój Dietetyk Gdańsk, Kobieta od Urody, Fizjomedica i 36 minut.

Program spotkań w lokalu naprzeciwko Poczty:

  • 12.00 – 13.00 warsztaty nt. fizjoterapii uroginekologicznej,
  • 13.30 – 15.30 sesja jogi z Studio Chinchilla Joga,
  • 16.00 – 17.00 warsztaty nt. doboru makijażu z Kobieta od Urody.

Zapraszamy do strefy wydarzenia w strefie interaktywnej obok salonu Smyk w godz. 10.00-18.00. Wydarzenie jest bezpłatne.

strona www: web360.pl