Bądź eko na początek wiosny

sobota, 16.03.2024

W sobotę, 16 marca, w Galerii Morena będzie można przygotować się na nadejście kalendarzowej wiosny – centrum zaprasza na dzień pełen ekologii, podczas którego będzie można m.in. oddać elektroodpady za nasiona kwietnych łąk, wziąć udział w warsztatach tworzenia leśnych stworków z drewna, przygotować własny eko proszek do prania lub sól do kąpieli. Na stanowiskach edukacyjnych będzie też można dowiedzieć się skąd się biorą produkty ekologiczne, jak bezpiecznie zbierać grzyby a także wziąć udział w pszczelich quizach czy spojrzeć na ekologię przez wirtualne okulary.

Nadchodząca wiosna sprawia, że czujemy w sobie nową energię i siłę do działania – warto przekuć to w siłę, do zmiany nawyków na te bardziej ekologiczne. W sobotę, 16 marca, w godzinach 12.00 – 18.00, Galeria Morena zaprasza na szereg atrakcji, które mają zachęcić nas do bycia bardziej „eko”. W programie m.in.:

  • Warsztaty „Leśne Stwory” tworzenia zwierzątek z drewnianych odpadów, przygotowane przez Leśny Ogród Botaniczny „Marszewo”.
  • Stanowisko edukacyjne Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznego w Gdańsku, na którym będzie można zasięgnąć informacji nt. programów: „ Skąd się biorą produkty ekologiczne?”, „Czyste powietrze wokół nas”, kampanii EFSA „Wybieraj Bezpieczną Żywność” czy bezpiecznego grzybobrania.
  • Punkt Greenpeace a tam: strefa wirtualnej rzeczywistości, quizy o pszczołach i Karpatach, kolorowanki i puzzle tematyczne, koło fortuny z upominkami dla darczyńców.
  • Strefa Zero Waste Ziemiosfery, gdzie będzie można przygotować proszek do prania oraz spersonalizowaną sól do kąpieli. Na stanowisku będzie też można podpytać o to jak dbać o siebie i dom naturalnie.
  • Na terenie zewnętrznym Galerii, znajdzie się punkt zbiórki odpadów Fundacji Odzyskaj Środowisko – będzie tam można oddać wielkogabarytowe urządzenia AGD, takie jak pralki, lodówki, zmywarki czy suszarki oraz sprzęt RTV i małe AGD – np. telewizory, komputery, tablety, telefony, miksery, drukarki. W zamian na stanowisku akcji w strefie wydarzenia w centrum będzie można odebrać nasiona kwietnych łąk – sadząc je przyczynimy się do wspierania populacji pszczół! UWAGA: Podczas zbiórki nie będą przyjmowane: baterie, świetlówki, tonery czy niekompletny zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. 

Wszystkie atrakcje są bezpłatne i nie obowiązują żadne zapisy.

strona www: web360.pl