Dzień dla Zdrowia!

sobota, 27.04.2024

Sobota, 27 kwietnia będzie w Galerii Morena Dniem dla Zdrowia. Wszyscy Klienci będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji z zakresu zdrowia i zdrowego stylu życia.

W sobotę, 27 kwietnia, w godzinach 12.00 – 18.00, Galeria Morena zaprasza na bezpłatne badania i konsultacje na stanowiskach:

  • NFZ Gdańsk, gdzie będzie można przeprowadzić pomiar ciśnienia i analizę składu ciała. Konsultanci będą również informować o programach profilaktycznych prowadzonych przez Fundusz oraz przeprowadzać instruktaż samobadania piersi i jąder na fantomach. Tuż przed Majówką warto też wyrobić kartę EKUZ, która stanowi dowód ubezpieczenia zdrowotnego na wyjazdach.
  • OIPiP Gdańsk – Pielęgniarki i położne z gdańskiego oddziału organizacji będą prowadzić działania edukacyjne w zakresie samobadania piersi z ćwiczeniami na fantomie oraz chorób cywilizacyjnych w szczególności: cukrzycy (pomiar poziomu cukru we krwi), nadciśnienia i otyłości (pomiar ciśnienia krwi) oraz pierwszej pomocy.
  • IFMSA-Poland Oddział Gdańsk – tutaj studenci medycyny będą mierzyć poziom glukozy we krwi i ciśnienie. Na stanowisku edukacji z zakresu kardiologii będzie można obejrzeć model serca 3D. W punkcie ProfiRAKtyka będzie można dowiedzieć się jak zapobiegać nowotworom i jak, poprzez samobadanie działać profilaktycznie. W Szpitalu Pluszowego Misia dzieciaki przekonają się, że nie ma co się bać wizyt lekarskich. Będzie też Ratowanie na Spontanie, czyli nauka pierwszej pomocy. W tej strefie znajdzie się również stanowisko rejestracji do bazy dawców narządów.
  • Centrum Diagnozy i Terapii Neurologopedycznej, którego specjaliści będą udzielać konsultacji z zakresu karmienia niemowląt, rozszerzania diety i doboru akcesoriów. Tutaj też będzie można porozmawiać o rozwoju mowy u dzieci i artykulacji, a terapeuci centrum zaproszą najmłodszych do zabaw, które są również wykorzystywane podczas terapii.
  • Centrum Terapii WYSPA – tutaj Klienci Galerii będą mogli skorzystać ze skróconych konsultacji fizjoterapeutycznych dla dzieci i dorosłych, którzy będą między innymi przeprowadzać badanie stóp na podoskopie. W strefie fizjoterapeuty sportowego dzieci trenujące każdą dyscyplinę będą mogły skonsultować bieżące problemy oraz uzyskać  wskazówki do dalszych treningów. Zapisy na konsultacje odbywają się na stronie https://galeriamorena.pl/warsztaty/. Najmłodszych zaciekawi strefa doświadczeń dotykowych – tiule, gniotki, slime i maty dotykowe. Centrum przygotuje też pokazowe zajęcia gimnastyki grupowej, a także strefy: terapii widzenia oraz Biofeedback’u i Mikropolaryzacji, czyli terapii wspierających skupienie i koncentrację. Korzystający z konsultacji mogą liczyć na zniżki na kontynuację konsultacji w Centrum. 
  • ARMA-MED – w tym miejscu będzie można porozmawiać z instruktorami gimnastyki korekcyjnej, którzy w swojej strefie zaprezentują specjalistyczny sprzęt oraz pokażą przykładowe ćwiczenia.
  • MEDI, czyli spotkanie ze specjalistką wkładek IGLI, która będzie przeprowadzać przesiewowe badanie stóp na podoskopie, z ewentualną konsultacją dotyczącą kwalifikacji do noszenia wkładek.
  • Ziaja, która zaprosi na bezpłatne dermokonsultacje – komputerowe badanie skóry, określające jej poziom nawilżenia, ukrwienie i elastyczność, po których nastąpią konsultacje z zakresu doboru odpowiedniej pielęgnacji.
  • Klub Zdrofit – pomiar ciała przeprowadzany profesjonalną wagą Tanita – każdy kto skorzysta z konsultacji otrzyma zaproszenie na bezpłatny trening w klubie.
  • Synexus, który proponuje profesjonalne konsultacje dietetyczne dla pacjentów z nadwagą lub otyłością z powikłaniami sercowo-naczyniowymi oraz quiz z nagrodami. Aby skorzystać z konsultacji należy się zapisać pod numerem telefonu: +48 735 276 610.

Wszystkie konsultacje i badania są bezpłatne – mogą mieć one charakter skrócony lub wstępny i wymagać dalszych konsultacji w specjalistycznym punkcie opieki zdrowotnej.  

strona www: web360.pl